Kéktúra - Az Országos Kékkör
Kéktúra - Az Országos Kékkör
KM-számláló

2025,91 megtett km a 2550 km-ből (79,44%)

 
Menü
 
A TURISTA MAGAZINBAN megjelent cikkeim
 
Kövess a FACEBOOK-on
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Mondd el, kérdezz!
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Látogatók
Indulás: 2017-05-31
 
Vonatkozó linkek
 
Alföldi Kéktúra: Szekszárdtól-Sátoraljaújhelyig képekben, ahogyan én láttam
 
Fényképalbum(Pest-megye)
Fényképalbum(Pest-megye) : Pilisborosjenő - Rozália téglagyár - Virágos-nyereg - Hármashatár-hegy - Hűvösvölgy - Zsíros-hegy - PiliscsabaKéptárak: Súgó

Szakasz hossza: 37,79km

 
Időjárás: változóan napos-felhős, kellemes tavaszi túraidő, 20 °C
 
Szakasz jelzettsége: kitűnően követhető jelzések
 
Szakasz jellege: nagyon szép, hegyvidéki szakasz, sok látnivalóvaló, szép panorámákkal, jelentős: 1401m összintemelkedéssel
 
Egyéni tapasztalatok, benyomások: Pilisborosjenőről indul utunk. Elhagyva a hangulatos települést nagyon szép erdőn keresztül emelkedünk, majd kezdünk erőteljes ereszkedésbe, egészen egy nagyon forgalmas főútig, melyen átkelve a Piliscsaba-Üröm vasútvonal pályája mellett folytatjuk tovább utunkat. A Rozália Téglagyár bejáróját elérve találjuk egy oszlopra szerelve a kéktúrabélyegző dobozkáját. Pecsételést követően tartós emelkedésbe kezdünk, nagyon szép, hangulatos erdőkön keresztülhaladva, míg végül a Virágos-nyergen(pecsételőpont!) is keresztülhaladva, meredeken kaptatva érkezünk meg a Hármashatár-hegy Kiránduló Központ épületegyütteséhez(pecsételőpont!), majd onnan a Guckler-kilátó gömbszerű építményéhez, ahonnan lélegzetelállító panoráma nyílik északon a Naszály-hg., keletebbre a Cserhát, Mátra és tiszta időben még a Bükk-hg. vonulataira is. Alattunk terül el Budapest szinte teljes egészében átlátható módon. Érdemes elidőzni ezen a ponton, megpróbálva betelni az egyedülálló kilátással. Innen viszonylag egy szintben haladunk tovább több km-en keresztül, amíg el nem érjük az Árpád-kilátó várszerű építményét. Innen már inkább Budapest belvárosára nyílik igen szép kilátás. Ereszkedésbe kezdünk a Hármashatárhegyi egykori vitorlázó repültér felé, útba ejtve egy rendkívül érdekes sziklaalakzatot, az oroszlánsziklát is, mely, mint neve is mutatja egy oroszlán körvonalait sejteti. Végül a Hűvösvölgyig tart ereszkedésünk, ahol a híres Gyermekvasút peronjának a falára rögzítve találjuk a kéktúrabélyegző dobozkáját. Kisebb táv megtétele után érkezünk meg Máriaremete hangulatos településére, ahol olyan érzésünk támad, hogy itt be van települve az utolsó négyzetcentiméter is a hegyoldalakon körbe-körbe. A település pazar épületeit elhagyva érkezünk meg a Remete-szoros hangulatos völgyébe, melynek felső végén találjuk a festői szépségű sziklafalba hatoló Remete-barlangot. Remeteszőlős külső peremét érintve meredek kaptatásba kezdünk sziklás, fagyökerekkel tagolt terepen, egy-két helyen szép rálátással a környező hegyekre, völgyekre, míg elérünk egy kb. 400m-es magaságban elterülő "platót", szintben haladva tovább Nagykovácsi település pecsételőpontjához, ahol a Muflon Itató(egykori vendéglátóhely) kapujára van szerelve a kéktúrabélyegző dobozkája. Pecsételést követően egy utolsó meredek kaptatásba kezdünk, ezúttal már a Nagy-Szénás 550m magas kopasz csúcsát támadva, ahonnan keleti irányban fenséges kilátás nyílik az egész szakasz útvonalát rejtő hegyekre, völgyekre, valamint nyugati irányban már felsejlik a Nagy-Gete és a Gerecse tömbje. A csúcsról gyors ereszkedésbe kezdünk, melynek lendülete szinte egészen végcélunkig, Piliscsabáig kitart. Szakaszunkat a település vasútállomásán található kéktúrabélyegzővel zárjuk le.

Kattints arra a képre, amelyiket nagyobb méretben szeretnél megnézni!

   
     

 

Itachi Shinden 1. kötet Magyarul elérhetõ a konoha.hu -n. Nézzetek be! *** Itachi Shinden 1. kötet Magyarul elérhetõ!!!    *****    ÁGICAKÖNYVTÁRA - KÖNYVEK, KÖNYVEK, KÖNYVEK - ÁGICAKÖNYVTÁRA    *****    MOVIE-NIGHT -> Filmek, Sorozatok <- MOVIE-NIGHT    *****    Movie-    *****    Játssz a színekkel keress szebbnél szebb képeket, építs, szépítsd a portálod, hogy szebb és színesebb legyen a világod!    *****    Debrecen Huszti Lakóparki napelemes családiház eladó. 06209911123 Debrecen Huszti Lakóparki napelemes családiház eladó.    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél színes szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Kedves Csokoládé kedvelõk! Segítségeteket kérném a kérdõívem kitöltéséhez! Témája a CSOKOLÁDÉ MÁRKÁK! Köszön    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati hõszigetelését!    *****    * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. *    *****    Elindult a Játék határok nélkül rajongói oldal! Ha te is szeretted a '90-es évek népszerû mûsorát, nézz be ide!    *****    Megjelent a Nintendo Switch 2 és a Mario Kart World! Ennek örömére megújítottam a Hungarian Super Mario Fan Club oldalt.    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    A PlayStation 3 átmeneti fiaskója után a PlayStation 4 ismét sikersztori volt. Ha kíváncsi vagy a történetére, katt ide!    *****    A Bakuten!! az egyik leginkább alulértékelt sportanime. Egyedi, mégis csodálatos alkotásról van szó. Itt olvashatsz róla    *****    A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    &#10024; Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott &#8211; ismerd meg a &#8222;Megóvlak&#8221; címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!